Rakpartátnevezések; utcaátnevezések; moszkvátlanítás; valamint logózás... a logózásnak, mint Magyarország új alapműködésének (mert erre van idő...) van egy gyönyörű fajtája, a vonalazódás, ami a szép, megkedvelt, megszokott dolgokat, szimbólumokat, logókat lecseréli valami semmire. Ez a vonalazódás, ami országunkban egyre jobban beigazolódik.
Korábban a Nemzeti Bank kaputetőt mintázó boltozatát, logóját cserélték le három szürke, két világoszöld, egy magas szürke és még egy kis szürke vonalra, ami jól jelképezi a Magyar Nemzeti Bank szépségét, hírnevét, egyszerűségét(?)... Anyagiakról beszélve ez a változtatás 50 millió forintba került.
A Magyar Nemzeti Bank logója
AKKOR:
ÉS MOST:
Hát nem csodás :-D...
És most újabb vonalazódás következett be! de jó
1957. május 1. A Magyar Televízió megkezdi sugárzását.
2008 augusztusa és decembere HD minőség
2012 eleje Összevonják az M1-et, az M2-t, a Duna-t, a Duna World-öt, valamint az MR1-et, MR2-t.
2012. július 27. Az Olimpia megnyitója alkalmából, az egész közmédia – az MTVA, a Magyar Távirati Iroda (MTI), a Magyar Televízió (MTV), a Duna Tv és a Magyar Rádió – új arculatot kapott. Az egységes arculat alapmotívumait a tűz, a víz, a levegő és a föld jelképrendszere adja, melynél mindegyik alapja a kör.
A sokatmondó logók (sorban: M1, M2, Duna, Duna World):
Jól rögzítsük, hogy miképp néznek ki az ilyen közintézmények logói, mert lehet, hogy a MÁV új logója egy fekete vonal lesz, az jelképezi a síneket; vagy ... inkább nem mondok több ötletet, mert akkor azok lesznek.
Egy biztos. A MALÉV logója már biztos nem fog változni. Pontosabban az változott a legtöbbet.
AKKOR:
ÉS MOST:
Ugye, milyen egyszerű lett?